تبلیغات
ziba - اگرجرات دارید صبحانه نخورید
 
ziba
دوستدار زیباییها یی که خداوند خلق کرده است.
اگر جرات دارید صبحانه نخورید!‏

breakfast

 

خوردن صبحانه می تواند از بروز سکته، حمله قلبی و مرگ ناگهانی جلوگیری کند. پس توصیه می شود خوردن صبحانه را فراموش نکنید!

سالم و سلامت زندگی کنید. به کسانی که همیشه از خوردن صبحانه طفره می روند، توصیه می کنیم این عادت خود را از همین الان ترک کنید! شاید تا کنون بارها شنیده اید که صبحانه مهمترین وعده غذایی است. هم اکنون، تحقیقات اخیر این مساله را تایید نموده است. پس بدترین عادت این است که از خوردن صبحانه صرف نظر کنید. چرا؟

به دلیل اینکه اوج وقوع حملات قلبی، مرگ های ناگهانی و سکته های مغزی بین 6 صبح تا ظهر است. و بالاترین میزان بروز این حوادث 8 صبح  تا 10 صبح می باشد. اما براستی چه مکانیسمی در درون بدن وجود دارد که می تواند موجب این حملات  ناگهانی در اوقات صبح شود؟ ما احتمال یک پاسخ را داریم. پلاکت ها[1]، همان ذرات کوچکی در خون که ما را از خونریزی منجر به مرگ به هنگام جراحت و خونریزی حفظ می کنند، آنها می توانند با توجه به کلسترول[2] یا تجمع پلاکت ها در رگهای مان، به صورت انبوهی با یکدیگر در دیواره عروق جمع شوند. در ساعات اولیه صبح، پلاکت ها بیشترین فعالیت را داشته و بنابراین تمایل بیشتری به لخته شدن خون دارند.

 

BreakFast


در هر حال، خوردن حتی یک صبحانه مختصر می تواند از فعالیت صبحگاهی پلاکت ها پیشگیری کند، که مرتبط با حملات قلبی و بروز سکته هاست. مطالعاتی که در دانشگاه مموریال[3] انجام شد نشان داد که خوردن صبحانه کم چرب و سبک برای اصلاح فعالیت صبحگاهی پلاکت ها مفید است. آزمودنی های این مطالعه و پژوهش، از صبحانه های کم چربی، ماست بدون چربی، آب پرتقال، آب میوه و مقداری مواد پروتئینی که از ماست یا شیر بدون چربی بدست می آمد تغذیه نمودند.

از این رو، با توجه به نتایج این پژوهش، بسیار مهم است که خوردن صبحانه را جدی و ضروری در نظر بگیرید. خوردن غلاتی همچون بلغور، جو و دانه های سبوس دار، همراه با آب میوه انگور، پرتقال، و یا تکه ای میوه مناسب است. این برنامه ساده می تواند پلاکت های شما را از چسبیدن به یکدیگر بر حذر دارد و از لخته شدن خون جلوگیری کرده و احتمالا شما را از آمادگی جهت ابتلاء به حملات قلبی یا سکته های مغزی حفظ کند. پس یادتان باشد که صبحانه خوردن را فراموش نکنید.

تمام حقوق این اثر متعلق به سایت 3 نشانه می ‏باشد، اما پخش مطلب با ذکر نام این سایت بلامانع است، البته رعایت نکردن این حقوق بسیار آسان می‏ باشد، مهم این است که شما به دنبال چه نشانه ‏ای هستید!آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه